materiały reklamowe

Artykuł dot. tematyki:
Projekty opakowań, opakowanie reklamowe, projektowanie etykiet, projekt opakowania...Opakowania reklamowe w świetle jupiterów, czyli nowe
projekty opakowań na wybiegu

Zastanawiałeś się kiedyś jak duży wpływ ma opakowanie reklamowe na decyzje zakupowe? Czy konsumenci czytają teksty na opakowaniach? Czym grożą w packagingu nieprzemyślane eksperymenty i co może komunikować sam kolor? Skupienie działań na zagadnieniu kształtowania wizerunku produktu poprzez opakowanie reklamowe pozwala na analityczne podejście do opakowania, jako nośnika informacji i integralnej części komunikacji pomiędzy producentem a konsumentem.?


Zakupy przestają być dzisiaj wyłącznie metodą zaspokajania podstawowych potrzeb. Stają się bardziej przyjemnością, nagrodą za trudy codziennego życia. To upodabnia je do zabawy, czyli aktywności uniwersalnej, obecnej w każdej kulturze. Handlowcy i marketingowcy muszą jedynie zadbać, aby zabawa ta trwała jak najdłużej i była odpowiednio intensywna. W czym tkwi sekret? Tak jak w prawdziwej zabawie – w równowadze między ułatwianiem życia jej uczestnikom a podtrzymywaniem w nich poczucia niepewności.
Nie oszukujmy się - kupujemy rzeczy ze względu na ich wygląd!!!
Trzeba zaskoczyć czymś niepowtarzalnym - niepowtarzalne projekty opakowań...

Opakowania reklamowe i projekty opakowań muszą budzić emocje, muszą odwoływać sie do pokładów naszych psychologicznych odczuć, oddziaływać na podświadomość. Projektanci nowych produktów zauważają, jak często satysfakcja odbiorcy powiązana jest z emocjami, które towarzyszą użytkowaniu kupionych przez niego dóbr. Opakowania reklamowe służą do przechowywania produktów, często umożliwiają ich transport i ułatwiają podanie. Natomiast oprócz praktycznych zastosowań muszą w nowoczesnym marketingu pełnić jeszcze jedno podstawowe zadanie – sprzedawać produkt, który w sobie kryją. Wciąż w realnej świadomości konsumentów opakowania reklamowe, projekt opakowania, etykiety nie ma wpływu na ich codzienne wybory tak jednak nie jest - czego dowodem są liczne badania i ich wyniki mówiące m.in. o tym, że większość wyborów dokonujemy w momencie zakupu, czyli bezpośrednio w sklepie.

Co wnoszą opakowania reklamowe

Opakowania reklamowe są cennym źródłem informacji o produkcie, i nieodzowną formą reklamy bezpośrednio w punkcie sprzedaży. Rywalizując z setkami pozostałych towarów, niemalże w każdym segmencie produktowym, opakowanie reklamowe musi być charakterystyczne i pobudzać pozytywne emocje klientów. Ponadto takowe

opakowania reklamowe

powinny zadowalać odbiorców i już z daleka zachęcać do zakupu. Natomiast nie może to być efekt krótkotrwały, owszem w momencie dokonywania zakupy jest to istotne, ale przecież u podstaw tworzonego opakowania leży przywiązanie do produktu i zadowolenie z jego nabycia, czyli efekt bardziej długotrwały.Na przełomie dziejów...
Historia projektowania opakowań, etykiet nie jest daleka, ale burzliwa. Przeszła liczne metamorfozy. Poczynając od wiernych kopii opakowań zachodnich produktów w okresie wzmożonego ruchu na półkach sklepowych, poprzez samodzielne tworzenie marek w czasach upadku komunizmu i wzywania do wolności. Od tamtej pory wiele sie zmieniło, a ówczesne projektowanie opakowania i designe opakowań w Polsce może konkurować z najlepszymi markami czy agencjami światowymi. Oczywiście na nowe trendy ma wpływ gospodarka, rozwój technologiczny i nowe metody wytwarzania opakowań, ale do głosu dochodzą także umiejętności grafików, ich doświadczenie i profesjonalizm.

Projektowane opakowań - po staremu...

Starsze opakowania reklamowe charakteryzowały się prostymi formami graficznymi i kształtami.

Projekty opakowań reklamowych

raczej nie wyróżniały sie oryginalnymi formami kształtów, raczej bazowały na kolorach, hasłach i ogólnym designe. Jakkolwiek na to by nie patrzeć nie należy ich potępiać, wszak istnieje mnóstwo marek produktów, które po dziś dzień korzystają z wypracowanego wizerunku i utrzymują silną pozycje wśród konkurencji. Niektórych z nich nie wyobrażamy sobie w innej formie.

Projekty opakowań, etykiet - co nowego...

Obecnie, wszelkiego rodzaju opakowania reklamowe są tworzone od podstaw i poprzedzone głęboką analizą. Nikt już nie ogranicza się do samego projektu, projektowanie opakowań, etykiet reklamowych dla produktu to już za mało. Jest to cały szereg działań, począwszy od analiz, badań i poszukiwań nowych rozwiązań, skończywszy na specjalnych kształtach (często przypominających sam produkt) niekonwencjonalnych formach graficznych, oraz materiałach z których zostają wytworzone.

Same opakowanie reklamowe

odnosi się do marzeń klientów, jest kolorowe, często uszlachetniane lakierami, złoceniami, wytłoczeniami czy specjalnie stworzonymi wykrojnikami. Wzbogacane bajecznymi fotografiami, bądź zdjęciami znanych osób – budując tym samym autorytet produktu. Są skrojone na miarę reklamowanego towaru.

Współczesne techniki projektowania opakowań...

Opakowania reklamowe tworzą niewidzialną granicę między reklamą samą w sobie a rzeczywistością. Jest specyficzną bramą przełamywania barier. Bezpośredni kontakt z zakupionym przedmiotem jest momentem weryfikacji przekazu danej firmy. Po styczności z hasłami, namowami i reklamami, dopiero teraz odbiorca ma możliwość przekonania się o tym w praktyce. Tą cienką warstwą oddzielającą wirtualny, napędzany ideami i wyobraźnią świat promocji od zbudowanej na faktach rzeczywistości finalnego produktu – jest właśnie opakowanie reklamowe. Nie lekceważ wagi tej weryfikacji nawet przez sekundę. Gdzie

zaczyna się opakowanie reklamowe

, tam kończy się magia reklamy. Dokładnie tam zaczynają się też realne zyski.

Pamiętajmy, że - dobre zrozumienie specyfiki samego produktu, precyzyjne zdefiniowanie i przeanalizowanie charakterystyki grupy docelowej oraz realiów panujących w danym segmencie leżą u podstaw prac projektowych, prac nad projektem opakowania.

Jak cie widzą - tak cie piszą!!!
Zapamiętaj twoje opakowanie reklamowe nie dostaną drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› projekty etykiet, opakowańidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
materiały reklamowe

Trafiony projekt opakowania dla produktu potrafi zapaść na długo w pamięci odbiorcy. Profesjonalista Whiteart w tworzeniu opakowań czy etykiet ma wiele do powiedzenia na ten temat, poczytaj na ich stronie internetowej. Należy pamiętać, że dobrze zaprojektowane opakowanie reklamowe daje klientom poczucie profesjonalizmu i fachowości.


.